Хирона е на 1/4-финал в Купата на Испания

Завърши мачът от 1/8-финалите за Купата на Испания, в който се изправиха лидерът в Ла Лига Хирона и намиращият се на 11-о място Райо Валекано. Отборите играха на "Естадио Монтиливи" в Хирона, а домакините спечелиха с 3:1.

В 15-ата минута на мача капитанът на Хирона Кристиан Стуани откри резултата с пас на Порто. В 19-ата нападателят затвърди предимството на домакините, като изпълни точно дузпа. До 26-ата минута резултатът на таблото вече бе 3:0. Защитникът на каталунците Дейли Блинд се разписа от пас срещу Порто. В 36-та минута Ранди Нтекя, успя да върне един гол.

Хирона победи Елче (2:0), Ориуела (5:2) и Сан Роке де Лепе (2:1) в предишните кръгове на Купата на Краля.

В друг мач от турнира Реал Сосиедад победи като гост Осасуна с 2:0. В 56-ата минута бе отсъдена дузпа срещу Осасуна, която бе реализирана уверено от Микел Оярзабал. В същото време след преглед на ВАР бе изгонен футболистът на домакините Алехандро Катена. В 90+8-ата минута Микел Мерино завърши попадението след изпусната дузпа.