Реал Мадрид получи скандален съдия за Суперкупата

Хавиер Алберола Рохас, който бе замесен в случая Негрейра и беше заподозрян, че помага на Барселона, бе назначен за главен рефер на полуфиналния мач от Суперкупата на Испания между Реал Мадрид и Атлетико .

Имайте предвид, че Рохас ръководи съдийската бригада в скандалния мач между Атлетико и Реал Мадрид през септември 2023 г. (3:1). Това поражение остава единственото за Лос Бланкос този сезон.

Тогава в мача от 6-ия кръг на Испанската Примера реферът направи няколко груби грешки. Нека припомним, че в 3-ата минута на този мач Рохас не свири очевиден фаул срещу Джуд Белингам преди гола на нападателя на Атлетико Алваро Мората, в края на първото полувреме той отмени гол на Едуардо Камавинга поради позиционна засада на Антонио Рюдигер , а също така не показа червен картон за грубо нарушение срещу защитника на Атлетико Хосе Хименес.

Полуфиналният мач за Суперкупата на Испания между Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ще се проведе в сряда, 10 януари.