Дузпа в края носи 3-те точки на Атлетико

Атлетико Мадрид постигна победа срещу един от силните отбори в Испания – Реал Сосиедад, надвивайки баските с 2:1 в двубой от 9-ия кръг на Ла Лига.

“Дюшекчиите" на свой ред откриха резултата с прословутата си ефективност в 22-ата минута, когато Коке прати великолепен дълъг пас зад гърба на изнеслата се доста напред отбрана на гостите, топката бе застигната от левия халф бек Самуел Лино, той се възползва от свободното пространство и в крайна сметка реализира за 1:0.

В края на първата част футболистите на Диего Симеоне можеха да реализират чрез Родриго Де Пол, но аржентинецът нацели дясната греда. Гостите от Реал Сосиедад на свой ред също нацелиха гредата чрез звездата си Микел Оярсабал, който се пробва да намери целта с много сила.

В 73-ата минута Карлос Фернандес центрира към Оярсабал, който овладя топката и от границата на наказателното поле не прости на Ян Облак – 1:1.

Във финалните минути Карлос Фернандес докосна топката с ръка и реферът даде дузпа, която Антоан Гризман превърна в гол.