Реал Мадрид с обрат срещу Милан в Калифорния

Реал Мадрид и Милан откриха предсезонната си подготовка със зрелищен приятелски двубой в САЩ. "Белия балет" се наложи с 3:2, а двата европейски гранда премериха сили на стадиона в Пасадина, Калифорния.

На почивката мадридчани изоставаха в резултата с 0:2 след головете на Фикайо Томори и Лука Ромеро.

На полувремето двата отбора смениха всичките си играчи и подновиха играта с изцяло нови играчи. Това промени нещата на 180 градуса и всичко започна да се разпада за играчите на Стефано Пиоли. На два пъти се разписа Федерико Валверде, а победният гол вкара Винисиус Жуниор.

На Реал предстоят още четири мача по време на лятната подготовка в САЩ. На 27 юли от 3:30 часа българско време е контролата с Манчестър Юнайтед. След това предстоят двубои с Барселона и Ювентус. Милан има още две проверки на американска територия. На 28 юли от 5:30 часа е срещаха с Юве, а на 2 август предстои мач с Барса.