Севиля си позволи загуба в последния кръг, Осасуна с важен успех

Реал Сосиедад надигра победителя в Лига Европа - Севиля с 2:1 в двубой от последния за сезона кръг в шампионата на Испания.

Браис Мендес изведе баските напред в резултата, Мохамед Али Чо направи 2:0, а Ерик Ламела успя да върне едно попадение за андалусийците. Домакините ще играят в Лига Европа. Севиля завърши на 12-о място в класирането, но си гарантира място в Шампионската лига, след като спечели втория по сила турнир в Европа.

Осасуна победи Жирона с 2:1 и спечели последното място в Европа. Отборът завърши на седма позиция и ще играе в квалификациите на Лигата на конференциите, като спечели борбата именно с Атлетик Билбао. Два гола за баския тим вкара Анте Будимир в разстояние на две минути в началото на втората част. В края Жирона успя да върне едно попадение чрез бразилеца Рейниер.