Барселона е шампион!

Барселона е шампион на Испания! Това стана факт, след като тази вечер каталунците се наложиха с 4:2 в дербито с Еспаньол в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Символичните домакини от своя страна не успяха да си спечелят дори точка и мисията им за спасение става доста трудна.

Барса си подпечата победата още през първата част, когато резултатът бе класически. Попаденията за гостуващия тим отбелязаха Роберт Левандовски (11', 41'), Алехандро Балде (20') и Жул Кунде (53'). В 73-ата минута Хавиер Пуадо върна едно попадение, а в самия край Барселона си позволи да допусне още един гол, който бе дело на Хоселу. Това обаче не помрачи доброто настроение на гостуващите фенове.

Барселона вече са недостижими на върха и завоюват първата си титла в испанския шампионат от 2019 г. насам.