Барсе взе дербито срещу Атлетико Мадрид

Лидерът в класирането на Ла Лига - Барселона спечели с минималното 1:0 пред собствена публика в дербито срещу Атлетико Мадрид от 30-ия кръг в испанското първенство.

Още в първата минута шут на Антоан Гризман се отби в напречната греда на вратата на каталунците. Десет минути преди края на първата част вратарят на домакините Марк Андре тер Щеген направи добро спасяване след нов опит за гол на френския национал Гризман.

В 44-ата минута Рафиня асистира за Феран Торес, който с удар в десния ъгъл не остави шансове за вратаря Ян Облак.

След почивката Педри и Рафиня направиха пропуски пред вратата на мадридчани,     а две минути преди изтичане на редовното време Алваро Мората не успя да изравни в полза на Атлетико. "Червено-белите" нямат победа на "Камп Ноу" в шампионата на Испания в 16 последователни мача.

Барса е с актив от 76 точки на първа позиция в Ла Лига, прекъсвайки поредицата си от два поредни двубоя без отбелязан гол, докато Атлетико Мадрид заема трето място с 16 точки по-малко от днешния си противник.

По-късно тази вечер Севиля приема Виляреал, а Майорка е домакин на Хетафе.