Кадис - Реал Мадрид
Стадион: Нуево Мирандия
Дата: 15.04.2023 г.
Час: 22:00 ч.

В последния кръг Кадис донякъде изненада и след успеха над Реал Бетис сега се намира на 4 точки над опасната зона на дъното. Алкарас вкара от дузпа преди Рамос да удвои в 59-ата минута, а Бетис остана и с човек по-малко за щастие на домакините тук.

Реал Мадрид разочарова последно в Ла Лига, но това може би е защото мотивацията за първенството спада с оглед разликата с първия Барселона. "Белия балет" отстъпи на Виляреал с 3:2 и след това показа качеството си в ШЛ на четвъртфиналната фаза с Челси, където спечели с 2:0. В Ла Лига обаче и второто място вече е под заплаха от Атлетико, който се намира 2 точки назад.

Откъм състави, домакините са в доста тежко състояние с наказания на Ледесма и Карселен. Контузени са още Салдуа, Гаридо, Кала, Окампо и Ескаланте. При Реал само Менди и Винисиус имат проблеми.

През ноември Реал спечели срещу Кадис с 2:1 с голове на Кроос и Милитао. Сега отново се очаква победа на гостите.

Прогноза: Кадис - Реал Мадрид 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!