Барса завърши сезона с победа (видео)

На "Ла Росаледа" спечелилите шампионска титла на Испания Барселона победиха като гост Малага с 3:1 в мач от последния 38-и кръг на испанската „Ла Лига. Старши треньорът на Барса Хосеп Гуардиола реши да даде за втора поредна седмица почивка на титулярите в отбора, някои от които не пътуваха за гостуването на Малага. Виктор Валдес, Карлес Пуйол, Жерар Пике, Шави, Иниеста, Меси и Вия изобщо не се качиха на самолета за последния мач за сезона.

Изненадващо гостите поведоха в резултата след половин час игра, след гол на Себастиан Фернандес. Минута преди края на първата част Боян Къркич изравни резултата от дузпа.

След почивката "каталунците" стигнаха до обрат след като Ибрахим Афелай в 75-ата минута реализира за 2:1. Пет минути преди края на срещата, Марк Бартра вкара за крайното 3:1 за Барселона.