Реал Мадрид победи Атлетико след продължения

Завърши четвъртфиналната среща за Купата на Краля, в която Реал Мадрид прие Атлетико. Срещата се проведе в Мадрид на стадион "Сантяго Бернабеу" и завърши с победа с 3:1 за домакините.

Основното време на срещата приключи при 1:1. Резултатът бе открит от нападателя на Атлетико Мадрид Алваро Мората след  пас на Науел Молина. Реал изравни в 79-ата минута. Голът бе дело на Родриго. Лука Модрич асистира за попадението.

В 99-ата минута Атлетико остана с човек по-малко след отстраняването на Стефан Савич. В 104-ата минута нападателят Карим Бензема изведе Реал Мадрид напред след асистенция на Винисиус Жуниор. Последната точка в мача постави Винисиус Жуниор в 121-ата минута.

Така Реал стигна до полуфиналите за Купата на Испания, а Атлетико завърши участието си в турнира.