Шави: Не бива да се отпускаме

Старши -треньорът на Барселона Шави коментира победата в четвъртфиналния мач за Купата на Испания с Реал Сосиедад.

"Повечето моменти бяха положителни. След гола обаче се отпуснахме за 5-10 минути, а това не бива да се случва. Не ни достига агресия пред вратата. Бяха брилянтни 60 минути, но когато вкараме, изглежда, че всичко е свършило, но това не е така. Трябва да вървим напред, за да вкараме втори и трети гол. Трябва да сме по-агресивни и амбициозни, когато ситуацията го изисква.

Защитата ни - това е много положителен момент, но мисля, че създадохме много в атака, за да говорим толкова много за защита. Не бих казал, че Барселона играе дефанзивно. Обратно. Поемаме голям риск. Ние атакуваме много, но имаме отлични играчи в защита“, заяви Шави.