Ел Класико класико ще реши спора за Суперкупата на Испания

Носителят на Суперкупата на Испания ще бъде определен след Ел Класико. Големите съперници Реал Мадрид и Барселона ще определят следващия носител на трофея. Това стана ясно след втория полуфинал на турнира, който се провежда в Саудитска Арабия. Каталунците надделяха над актуалния носителя на Купата на краля - Бетис с 4:2 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време). По същия начин вчера Реал преодоля Валенсия в други полуфинал.

Барселона два пъти повеждаше, но андалусийците стигнаха до 1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията. Барса вкара чрез Педри в 23-ата минута, но полуавтоматизираната технология за отсъждане на засади се намеси за пръв път в испанския футбол и гол не беше зачетен. Преди почивката Роберт Левандовски даде преднина на отбора си, а в 77-ата Набил Фекир изравни.

Малко след това и гол на Левандовски не беше зачетен заради засада. Бетис имаше добри възможности но Тер Стеген спаси вратата си. В продълженията Ансу Фати вкара за Барселона, а Лорен Морон изравни. В последните секунди Андрес Гуардадо от Бетис получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

При дузпите футболистите на Шави Ернандес изпълниха успешно и четирите си удара, а Марк Андре тер Стеген спаси два от ударите на съперника.

Полузащитникът Серхио Бускетс стана третият футболист в историята на Барселона, достигнал 700 мача за отбора. Пред него са рекордьорът Лионел Меси със 778 и настоящият треньор Шави Ернандес със 767.