Резервите на Барса не успяха да се справят с Ла Коруня

Барселона и Депортиво Ла Коруня завършиха наравно, при резултат 0:0 в мач от предпоследния кръг на Ла Лига. След завършването на двубоя, играчите на Барса вдигнаха титлата на Испания. Наставникът на "каталунците" Джосеп Гуардиола заложи предимно на резервни футболисти за срещата. Звездите на отбора останаха на пейката, да се приготвят за предстоящите тържества.

Първото полувреме не предложи много интриги на съперника. В 17-ата минута Хуан Карлос Валерон стреля от далечно разстояние, но ударът му мина много близо до гредата. След почивката младите "синьо-червени" футболисти заиграха по-атакуващо.

Причина за това беше влезналият като резерва Даниел Алвеш. В 58-ата минута той нахлу в половината на гостите и подаде към Къркич, който не успя да се разпише от добра позиция. Десет минути преди края Алвеш стреля, но топката излезе в аут. След последния съдийски сигнал в Барселона започнаха празненствата по случай спечелването на титлата.