Реал Мадрид се справи с Осасуна

Реал Мадрид се наложи с 3:1 над Осасуна като гост в двубой от 33-ия кръг. на Ла Лига.

Резултатът в полза на гостите откри Дейвид Алаба в 12-ата минута. Себайос намери Бензема и французинът върна топката към нахлуващия Алаба. Първият му изстрел бе отразен с крак от вратаря Ерера, но топката се върна към австрийския защитник и той не сгреши - 0:1.

Само минута по-късно Анте Будимир изравни за памплонци. Будимир се възползва от грешка на Милитао в отбрана. В самия край на полувремето Марко Асенсио отново изведе Реал напред. През второто полувреме Карим Бензема пропусна на два пъти от дузпа, а в добавеното време Винисиус оформи крайното 3:1 в полза на устремилите се към 35-ата титла в Испания гости.

Така мадридчани събраха 78 точки и водят уверено пред втория Атлетико Мадрид, който има 61 и са много близо до спечелването на трофея в Ла Лига.