Атлетик отстрани Барселона от Купата на Испания

Атлетик отстрани Барселона от  Купата на Испания

Завърши срещата от 1/8-финалите на Купата на Испания, в която Атлетик се изправи срещу Барселона. Двубоят се проведе в Билбао на стадион "Сан Мамес" и завърши с победа с 3:2 за домакините.

Атлетик откри резултата още във втората минута от Икер Муниаин. В 20-ата минута Барселона изравни благодарение на точен удар на Феран Торес. В 86-ата минута Иниго Мартинес отново изведе Атлетик напред. Барселона се върна в третата допълнителна минута благодарение на гола на Педри.

В края на първото допълнително полувреме реферът на срещата Хосе Мунуер Монтер назначи дузпа срещу Барселона, която Муниаин реализира. Този гол донесе победа на отбора му.

Така Атлетик стигна до четвъртфиналите за Купата на Испания, а Барселона завърши участието си в турнира.