Севиля с минимален, но важен успех над Хетафе (видео)

Севиля спечели с 1:0 като домакин на Хетафе в мач от 20-ия кръг на първенството по футбол в Испания.

Ефектен удар с пета на Рафа Мир в 22-ата минута донесе успеха за тима на Кике Флорес. Асистенцията бе на Лукас Окампос, който проби отляво и достави страхотно центриране за централния си нападател.

На почивката един от асовете на Севиля - младият защитник Жул Кунде, бе заменен принудително от Неманя Гудел, след като в края на първото полувреме получи травма. Четири минути след почивката Рафа Мир с глава порази целта за втори път, но попадението му бе отменено заради засада. До промяна на резултата през втората част не се стигна и Севиля не за първи път този сезон спечели с 1:0, което бе напълно достатъчно за андалусийците.

Севиля е на второ място в класирането с 44 т. – на 5 зад лидера Реал (Мадрид), който обаче има и мач повече. Воденият от Кике Санчес Флорес тим на Хетафе е 16-ти с 18 точки.