Четвърта поредна загуба за Атлетико

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид отново разочарова привържениците си. "Дюшекчиите" се провалиха при гостуването си на Гранада и отстъпиха с 1:2, въпреки че поведоха още в началото с гол на Жоао Феликс. Още във 2-ата минута Тома Льомар намери Жоао Феликс, който преодоля защитник на домакините и с брилянтен удар в левия ъгъл не остави шансове на Максимиано.

Вес пак домакните изравниха в 17-ата минута с далечен изстрел на Дарвин Мачис, заварил неподготвен Ян Облак. В края на първата част гол на Жоао Феликс беше отменен.

Малко след почивката Жоао Феликс уцели гредата, а в ответната атака Хорхе Молина вкара победния гол за Гранада. При това положение останаха съмнения за засада, но  ситуацията беше прегледана с ВАР и голът бе зачетен.

В 90-ата минута избита топка попадна в Матеус Куня. Бразилецът отправи удар от близка дистанция, но не намери целта.