Атлетико с малко очаквана загуба

Атлетико Мадрид допусна второ поражение за сезона във футболното първенство на Испания. Тимът загуби изненадващо с 1:2 домакинството си на Майорка в среща от 16-ия кръг. След нулево първо полувреме Матеус Куня даде аванс на Атлетико с попадение в 68-ата минута.

В последните десет минути обаче "дюшекчиите" допуснаха два гола. Първо Франко Русо изравни в 80-ата минута, а секунди преди края Такефуса Кубо, който е собственост на Реал Мадрид, шокира домакините.

Поражението дава шанс на Реал Мадрид да увеличи на повече от 7 точки аванса си на върха преди “рохибланкос" преди столичното дерби след седмица. Освен всичко още във вторник на Атлетико предстои сблъсък на живот и смърт срещу Порто в Шампионската лига.