Реал Мадрид загря за Лион с победа над Еркулес

Реал Мадрид победи Еркулес с 2:0 в мач от 28-ия кръг на Примера. Наставникът на Белия балет Жозе Моуриньо реши да остави на пейката Пепе и Чаби Алонсо, с цел да ги запази за предстоящия мач с Лион от Шампионската лига.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите от бедствията в Япония. След първия съдийски сигнал, домакините напълно очаквано бяха по-дейният тим на терена.

В 16-ата минута Гранеро стреля опасно, но топката излезе в аут. Осем минути по-късно Месут Йозил изведе Арбелоа на добра позиция, който от своя страна пусна към Карим Бензема, за когото не бе проблем да отркие резултата. До края на първата част гостите създадоха няколко опасни голови положения, но Томер и Кико нямаха шанс пред гола.

В 56-ата минута отново Бензема прати за втори път топката в мрежата на Еркулес и по този начин оформи крайното Реал Мадрид - Еркулес 2:0. Френският голмайстор вече има 9 попадения в Ла Лига и 19 във всички турнири.