Новият вратар на Милан спаси тима си от загуба срещу Реал Мадрид в контрола

Реал Мадрид и Милан завършиха наравно 0:0 в приятелски мач, който е част от подготовката на двата отбора за старта в шампионатите на Испания и Италия.

Двубоят, игран в австрийския град Клагенфурт се очакваше да е по-интересен, като двата отбора вероятно не показаха най-доброто, на което са способни. Новият вратар на "росонерите" Мик Меинян на няколко пъти се прояви с добри изяви през първата част.

В 39-ата минута скоростта на Гарет Бейл му помогна да се откъсне от защитниците на Милан. Той бе съборен от Давиде калабрия и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана самият Бейл, чийто удар обаче бе спасен от Мейниан и така резултатът остана 0:0.

Веднага след почивката Лука Модрич нацели греда. Малко след това дебют с фланелката на "кралския клуб" направи Дейвид Алаба, който дойде като свободен агент от Байерн Мюнхен. До края до попадение така и не се стигна.