Атлетико Мадрид е шампион на Испания!

Атлетико Мадрид стана шампион на Испания за сезон 2020/21! Тимът на Чоло Симеоне победи като гост Валядолид с 2:1 и триумфира с шампионската титла за 11-и път в историята, завършвайки с 86 точки на върха. Миналогодишният първенец Реал Мадрид обърна у дома Виляреал с 2:1, но остана с две точки по-малко от градския съперник и взе сребърните медали.

За последно "дюшекчиите" триумфираха в Ла Лига през сезон 2013/14, когато отново всичко се реши в драматично развилия в последния кръг.

Оскар Плано изведе домакините напред в резултата с гол в 18-ата минута за шок на "дюшекчиите". След това играчите на Диего Симеоне натиснаха, но не успяха да изравнят до края на първата част. Усилията на гостите се увенчаха с успех след почивката с гол на Анхел Кореа (57) след пас на Яник-Ферейра Караско. Атлетико направи пълен обрат, след като уругваецът Луис Суарес се разписа за 1:2, а до края на мача домакините не успяха да изравнят и с 31 точки на предпоследното място изпаднаха от елита.