Късни голове и без победител между Валенсия и Алавес

Валенсия завърши 1:1 с гостуващия Алавес в среща от 33-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Още в 10-ата минута топката се озова в мрежата на домакините, но голът на Томас Пина не бе признат заради засада.

До почивката резултатът се запази 0:0 и развръзката бе оставена за втората част. Час игра след началото Кевин Гамейро се разписа, но попадението отново не бе зачетено заради засада. Този път се наложи и намесата на ВАР.

Гостите откриха резултата в 84-та минута, когато точен беше Джон Гуидети. Минута преди края Валенсия изравни чрез Хосе Гая.

Така "прилепите" остава несигурен за бъдещето си в Ла Лига, тъй като е на 14-то място с 36 точки. Алавес е 16-ти с 31, а първият под чертата е Валядолид, който е с мач по-малко от тях и с 29 точки.