Бензема донесе важна победа за Реал

Л. Михайлов

Реал Мадрид спечели трудни три точки, побеждавайки Майорка с 1:0 на "Сантиаго Бернабеу" в среща от 20-ия кръг на испанската Примера. Победното попадение за "кралския" клуб отбеляза Карим Бензема в 61-ата минута. Нападателят получи топката пред наказателното поле, преодоля защитник на гостите и с удар по земята прати топката в левия ъгъл на вратата.

През първата част Майорка имаше чудесна възможност да открие в 13-ата минуа, но гредата помогна на Икер Касияс. Това беше една от малкото ситуации пред домакинската врата, а през останалото време Реал натискаше съперника в неговата половина с непрестанни атаки. Ситуацията не се промени и след почивката и освен гола на Бензема, Роналдо пропусна да удвои от пряк свободен удар. В 81-ата отново португалецът удари напречния стълб след като се опита да прехвърли вратаря с глава.

В крайна сметка отборът на Моуриньо взе своето и в момента е с актив от 51 точки и е на четири точки зад лидера Барселона.