Севиля взе добър аванс преди реванша срещу Барса (видео)

Севиля победи с 2:0 Барселона в първи полуфинал за Купата на Испания. Попаденията на стадион "Рамон Санчес Писхуан" забиха Жул Кунде в 25-ата минута и Ракитич малко преди края.

Така Севиля взе чист успех преди втората среща на "Камп Ноу", която ще определи кой от двата отбора да играе за трофея. Реваншът е на 3 март, а задачата на Барселона не изглежда никак лесна.

При първия гол Жул Кунде проби в наказателното поле, след като преодоля няколко съперника, и насочи топката неспасяемо в ъгъла. Сериозна грешка допусна Самуел Юмтити, който бе преодолян твърде лесно.

След почивката Меси бе най-активен за своя тим, но нямаше късмет да се разпише.

В 85-ата минута Севиля нанесе своя втори удар. Ракитич получи отличен извеждащ пас, Юмтити се подхлъзна, което позволи на хърватина да остане очи в очи с Тер Щеген и с мощен удар вкара за 2:0.