Въпреки многото проблеми, Реал се справи с Хетафе (видео)

Реал Мадрид успя да победи с 2:0 Хетафе в отложен мач от 1-ия кръг на испанската Ла Лига.

Мадридчани бяха с много експериментален състав, тъй като цели 13 души са в лазарета и Зидан трябваше да пусне резерви като Начо и Марвин от първата минута. И двете попадения паднаха след почивката.

В 60-ата минута играчите на Зидан организираха добра атака, която завърши със страхотно центриране на Винисиус, а Бензема този път се разписа за 1:0. След допуснатия гол от страна на гостите, Хетафе тотално свали гарда, което допълнително улесни домакините.  Шест минути по-късно Марсело намери връхлитащия Менди, който покачи на 2:0. До края на двубоя нямаше нови голове и "белите" спечелиха така важните за тях три точки.

Така Реал събра 46 точки на второто място в Испания, оставяйки Барселона на три зад себе си, но каталунците също имат да изиграят срещата си от 1-ия кръг. Хетафе пък останаха 13-ти с 24 точки.