Изненадващ герой измъкна Реал от голям резил (видео)

Шампионът на Испания Реал Мадрид стигна до доста труден успех в днешния си двубой от Ла Лига.  "Белия балет" спечели гостуването си на последния в класирането на испанското футболно първенство Уеска - 2:1.

През първата част положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка всичко по-интересно се случи след почивката. Още в началото на втората част Хави Галан реализира. Полузащитникът получи хубаво подаване и с удар от средно разстояние не остави никакви шансове на Куртоа – 1:0 за Уеска. Малко след това домакините треснаха гредата за втори път. Този път късмет нямаше Рафаел Мир. Малко преди него - Микел Рико нацели греда.

Седем минути след откриващото попадение Реал изравни. Карим Бензема разтресе горната греда след изпълнение на пряк свободен удар, а след рикошета Варан се оказа най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата.

"Кралете" натиснаха и потърсиха второ попадение, което все се изплъзваше на тима на Зинедин Зидан. До 84-тата минута, когато отново Варан записа името си на светлинното табло. След центриране от фаул Каземиро свали топката с глава успоредно на голлинията, където Варан прати кълбото в опразнената мрежа, донасяйки важни три точки за Реал.

"Белият балет" има актив от 43 точки, на седем зад лидера Атлетико Мадрид, но Реал е и с два мача повече от градския си съперник. Барса е трети с три точки и мач по-малко от Реал.