Барселона с нова победа, макар и без Меси (видео)

Барселона записа поредна победа без наказаната си звезда Лионел Меси, като този път се наложи с 2:0 като гост над Елче в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига, само дни след успеха над Корнея за Купата на Испания (2:0).

Аржентинецът ще се завърне в игра на 31 януари срещу Атлетик Билбао, срещу който получи червен картон и беше изгонен преди дни във финала за Суперкупата на Испания, загубен от Барса с 2:3.

Жорди Алба и Педри пропуснаха да открият резултата срещу Елче преди Френки де Йонг да го стори в 39-ата минута (1:0).

Футболистите на Барселона имаха претенции за дузпа в 50-ата минута за игра с ръка на Диего Гонсалес в наказателното поле на Елче, но съдията Писаро подмина ситуацията. Елче пропусна страхотна възможност да изравни в 57-ата минута. Оскар Мингеса допусна много груба грешка и подари топката на Емилиано Ригони, който напредна и бе сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но вратарят на Барселона направи невероятно спасяване.

В края на мача Тринкао изпусна страхотно положение, но логичното се случи в 89-ата минута, когато Рики Пуч опъна мрежата на Елче за 0:2.