Късмет при дузпите прати Барса на финал за Суперкупата на Испания (видео)

Барселона се класира на финал за Суперкупата на Испания, след като отстрани тима на Реал Сосиедад в  полуфинал, който се игра в Кордоба. В редовното време двата тима завършиха наравно - 1:1.

Барса стигна до гол пет минути преди почивката.  Антоан Гризман центрира в наказателното поле, а Френки де Йонг се извиси над защитниците на Реал Сосиедад и с глава откри резултата.

В началото на втората част баските получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Де Йонг. Зад топката застана Микел Оярсабал, който бе точен за 1:1. До края на редовното време двата тима действаха внимателно и се стараеха повече да не допуснат гол.

Така се стигна до продължения, където Реал Сосиедад бяха доста по-активни, но нямаха късмет да стигнат до втори гол. Янузай нацели греда, а и Тер Стеген се отчете с добри изяви.

При изпълнението на дузпите футболистите на Роналд Куман и най-вече Тер Стеген, показаха по-здрави нерви и се наложиха с 3:2 за крайния успех.