Виляреал стартира годината с победа над Леванте (видео)

Виляреал победи гостуващия Леванте с 2:1 в първа среща от 17-ия кръг на футболното първенство на Испания. Така възпитаниците на Унай Емери записаха седми успех за сезона, събраха актив от 29 точки и се изкачиха на четвърто място във временното класиране. Леванте прекрати серията си от три мача без загуба и заема 12-та позиция с 18 пункта.

В 19-ата минута "Подводницата“ изгради хубава атака, Алфонсо Педраса центрира към далечната греда, където младият Фернандо Родригес откри.

В 54-ата минута Виляреал удвои преднината си. Самуел Чуквуезе подаде към Жерард Морено, който овладя и хладнокръвно завърши в долния десен ъгъл.

В 73-ата минута Леванте върна едно попадение чрез появилия се като резерва малко по-рано Серхио Леон. Бившият играч на Осасуна и Бетис засече отлично с глава центриране на сърбина Неманя Радоя и оформи крайния резултат.

До края имаше още положения, като в 77-ата Жерард Морено уцели греда. Все пак до нов гол така и не се стигна.