Барселона неочаквано отстъпи на Кадис

Кадис бе домакин на Барселона в мача от 12-ия кръг на Примера дивисион. Срещата се състоя на стадион "Рамон де Каранса" и завърши с победа на домакините при резултат 2: 1.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута на срещата. Голът вкара нападателят на Кадис Алваро Хименес. Оскар Гарсия почти изпрати топката в собствената си мрежа, Марк-Андре тер Стеген спаси, но нападателят на домакините се оказа първи при добавката.

В 57-ата минута защитникът на Кадис Педро Алкала изпрати топката в собствената си мрежа, давайки надежда за успех на гостите. Противно на очакванията обаче, домакините бяха по-активни и разкрепостени в действията си, а в 63-ата минута андалусци  отново поведоха с усилията на 35-годишния нападател Алваро Негредо. Нападателят, който влезе като резерва,  се възползва от грешката на Клемен Ленгле и се разписа с първото си докосване на топката.

Така Кадис се изкачи на 5-то място в таблицата на първенството в Испания, спечелвайки 18 точки. Барселона (14) - на 7 място.