Фати герой за Барса при успех над Виляреал

Барселона се наложи над гостуващия Виляреал с 4:0 в мач от втория кръг на Ла Лига. В 15-ата минута новият национал на Испания Ансу Фати завърши светкавична атака. Алба получи дълъг пас на левия флаг, спринтира напред и от аутлинията центрира към непокрития Фати в наказателното поле, който с безпощаден удар матира Асенхо за 1:0.

В 19-ата минута каталунците вкараха нов гол и отново точен бе Фати. Той се озова сам срещу вратаря и успя да го преодолее за 2:0. Този път головият пас беше дело на Коутиньо. Домакините продължиха да играят с лекота и в 35-ата минута Лионел Меси увеличи аванса на 3:0 от наказателен удар. Той беше отсъден за нарушение на Марио Гаспар срещу Фати.

В последната минута на първата част Торес си отбеляза автогол. След почивката темпото спадна и до нов гол не се стигна.