Реал опустоши Леванте с 8:0

Л. Михайлов

Реал Мадрид тотално прегази Леванте в първия кръг на 1/8 финалите за Купата на Краля. Карим Бензема и Кристиано Роналдо записаха хеттрик за "белите" и изцяло обезсмислиха реванша във Валенсия.

Още в 6-ата минута Карим Бензема откри резултата, давайки летящ старт на мача за домакините. Французинът сам отне топката от защитата, преодоля стража Густаво Мунуа и я прати във вратата. Едва три минути по-късно Месут Йозил удвои след чудесна акция на Роналдо.

Отново Бензема ликуваше в 31-ата минута след като се възползва от грешка на десния бек Сера, оформяйки класическото 3:0. Малко преди края на полувремето Кристиано вкара за 4:0 и съвсем обезсърчи гостите.

"Лос меренгес" обаче не се задоволиха с този резултат и отбелязаха още четири попадения след почивката. Въпреки разгромната преднина, мачът беше напрегнат и изнервен, което доведе до избухване на Бензема след груб сблъсък със защитник на противниковия отбор в 56-ата минута. За щастие на голмайстора съдията отсъди само жълт картон за саморазправата. Така в 69-ата минута той успя да запише хеттрик след извеждане от съотборника му Анхел Ди Мария.

В следващите минути суперзвездата на Реал Кристиано Роналдо разкри класата си вкарвайки в 72-ата минута с прецизен шут. Минута по-късно Мунуа отново извади топката от мрежата си като този път португалецът порази вратата на Леванте с диагонален удар за 7:0.

Головата фиеста на "Сантиаго Бернабеу" закри Педро Леон в 89-ата минута, който добави избита топка от стража на валенсианци.