Барса отвя Реал Сосиедад на Камп Ноу

Л. Михайлов

Барселона разгроми Реал Сосиедад с 5:0 в среща от 15-ия кръг на Примера Дивисион. Футболистите на Пеп Гуардиола не срещнаха съпротива от страна на гостите и без проблем си тръгнаха с трите точки, възвръщайки си лидерската позиция в първенството с актив от 40 точки.

В главно действащо лице на мача се превърна Лионел Меси, който вкара третия и четвъртия гол. Първият гол в 47-а бе в следствие на чудесна акция на нападателя и десния бек Дани Алвес, а при втория в 87-ата Меси сам нахли в наказателното поле, преодоля защитата и прати топката покрай вратаря. С тези две попадения аржентинският голаджия се изравни с водача  във временното класиране при голмайсторите Кристиано Роналдо като и двамата имат по 17 гола.

Преди това Давид Вия откри резултата в 9-ата минута след като засече ниско центриране отдясно на Педро, а Андрес Иниеста удвои в 33-ата. Боян Къркич сложи точка на двубоя в последната минута на мача, оформяйки крайното 5:0.