Страхотни обрати и Атлетико е на финал за Суперкупата

Атлетико Мадрид се наложи над Барселона с 3:2 в 1/2-финална среща за Суперкупата на Испания.  Всички попадения паднаха след почивката. През първата част имаше положения и пред двете врати, но най-запомнящо бе края на тази част, която завърши с напрежение между играчите на двата отбора. До неприятни сцени се стигна след сдърпване между Алба и Жоао Феликс. Секунди след финала на първата част съдията трябваше да разтървава футболистите и да раздава картони.

Появилият се на почивката Коке ликуваше секунди след старта на втората част. Халфът получи от Анхел Корея и прецизно насочи до гредата за 0:1. Два обрата белязаха този доста интересен мач. Първо Барса наклони везните в своя полза, след като Лео Меси (51) и Антоан Гризман (63) вкараха за каталунците.

При изравнителния гол носителят на "Златна топка" шутира от 15 метра към близкия ъгъл за 1:1. В 63-ата Луис Суарес стреля, вратарят изби, а при добавката Гризман реализира от два метра с глава за 2:1.

В 74-ата Пике прати топката в мрежата, но секунди по-късно попадението беше отменено заради засада. В 80-ата защитата на Барса се пропука, резервата Витоло се измъкна сам срещу вратаря, финтира го и беше фаулиран. Мората реализира дузпата за 2:2. В 87-ата защитата на каталунците отново не бе на ниво. Пике закъсня, а Мората изведе Анхел Корея, който преодоля вратаря за крайното 2:3.

Така Атлетико ще играе на финал за Суперкупата на Испания, където вече се класира Реал Мадрид.