Реал направи важна крачка към Суперкупата на Испания

Реал Мадрид се наложи над Валенсия с 3:1 в първия полуфинал от турнира за Суперкупата на Испания

След четвърт час Тони Кроос откри резултата. Той изненадващо стреля директно от корнер и завари неподготвен стража на Валенсия Хауме - 1:0. В 39-ата Иско овладя добре топката на гърди и безпроблемно я прати в мрежата, удвоявайки аванса на "Белия балет". Малко преди края на първата част Иско нацели греда, а след него Лука Йович пропусна да вкара от отлична позиция.

След почивката се разписа и Лука Модрич (66'), за да даде комфортен аванс на столичани. Едва към края на мача на Куртоа му се наложи да се намеси на няколко пъти и той го направи доста добре. В добавеното време обаче Парехо успя да се разпише за "прилепите" от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Серхио Рамос.

Така Реал се класира за финала. Другите два тима, които ще спорят за отличието, са Барселона и Атлетико Мадрид