Реал нямаше късмет срещу Билбао

Реал Мадрид изостана на две точки от големия си съперник Барселона, който е лидер в класирането в шампионата на Испания. В среща от 18-ия кръг от Примера дивисион столичани завършиха наравно 0:0 у дома с Атлетик Билбао.

"Белите" изиграха силен мач, създадоха немалко голови положения, удариха три греди, но така и не успяха да реализират гол. Така 2020 година ще започне с аванс от две точки за Барселона.

Преди почивката удар на Тони Кроос срещна гредата на вратата на баските, а нов опит за гол на френския нападател Карим Бензема беше изчистен от голлинията. Попадение на Атлетик беше отменено заради засада.

През втората част натискът на домакините отново беше силен, но още два пъти гредите спасиха "червено-белите" от попадение след удари на Начо Фернандес и Лука Йович.

Реал Мадрид има 37 точки на второ място в класирането, докато Атлетик е на седмата позиция с 28 точки.