Барселона - Майорка: Над 2.5 гола в мача

Стадион: "Камп Ноу", Барселона

Дата: 08.12.2019 г.

Час: 22:00

Съдия: Хосе Мунера

Барселона и Майорка ще закрият съботната програма на Примера дивисион. Очакванията са някакъв сюрприз са меко казани несериозни - единият отбор е фаворит в класирането и разполага с колектив от най-висша класа, докато другият отбор е замесен в борбата за оцеляването си и отстъпва на съперника си във всяка една линия.

Шампионът на Испания успя да излезе на първо място в таблицата за класиране, което дели с Реал Мадрид. В актива на каталунците има 10 победи, равенство и три поражения, което е неприсъщо. Поразява обаче резултатността - 36 гола в 14 мача, което е с 6 повече от историческия съперник. В последния кръг Барселона имаше тежко гостуване на Атлетико и очакванията бяха, че "блаугранас" ще загуби точки в столицата, но гол на Меси в 86-та минута донесе такава важната победа и не позволи на Реал Мадрид да се откъсне.

Новакът започна кампанията си  с победа, но в последствие загуби концентрация. В актива на островитяните има 4 победи и две равенства, а головата разлика е 14:23. В миналия кръг Майорка прие средняка Бетис, но получи два гола през първото полувреме и не успя да се върне в мача. Нестабилност - това характеризира играта на колектива на Висенте Морено. Как иначе да си обясним вдъхновяващия успех над Реал Мадрид и последвалата бездушна игра срещу последния в таблицата Леганес? В момента островитяните се намират на 17-то място в таблицата, на точка от опасната зона.

Семедо, Дембеле и Алба пропускат срещата.Гостите са без Педраса, който е в лазарета и без наказания Адбенуну.

Ясно е, че домакините са фаворит в мача. Въпросът е колко гола ще вкарат Меси и компания на неуверената защита на Майорка Очакванията са, че "блаугранас" няма да се церемони със своя гост и последното, което ще направи е да прояви милост към съперника.

Прогноза: Барселона - Майорка 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!