Виляреал – Атлетико Мадрид: трудно гостуване за столичани

ВиляреалАтлетико Мадрид
Стадион: "Естадио де ла Серамика“, Виляреал
Дата: 06.12.2019 г.
Час: 22:00

Отборът на Валенсия победи Виляреал с 2:1 в среща от 15-ия кръг от първенството на Испания. Гостите имаха повече положения за гол, но не само че не успяха да спечелят мача, а и изпуснаха дузпа в 15-ата минута. Жерар Морено не успя да се разпише от бялата точка. В 49-ата минута Родриго откри за домакините, но пет минути по-късно Андре Ангиса изравни. Победата за Валенсия осигури Феран Торес в 70-ата минута.

Така играчите на Хавиер Кайеха остават с актив от 18 точки и са на 13-то място в класирането.

Контузени за домакините са Касорла, Морено и Гера.

Барселона се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Атлетико Мадрид в дербито от програмата на 15-ия кръг в Ла Лига. Двата тима изиграха равностоен двубой, като по всичко изглеждаше, че той ще завърши без отбелязан гол. Все пак такъв падна в самия край на мача. В 86-ата Лео Меси матира Облак, за да оформи крайния резултат. "Дюшекчиите" могат да съжаляват, че не спечелиха поне точка, тъй като лош късмет на нападателите и отличните изяви на Марк-Андре тер Стеген запазиха вратата на Барса без гол. Положението за "лос колочонерос“ не е добро. Тимът има 25 пункта и заем 6-та позиция, като е на шест от грандовете Барселона и Реал Мадрид, които имат тепърва да изиграват мач помежду им.

Наставникът Диего Симеоне не може да разчита на Коща, Кореа, Савич, Хименес и Върсалко.

Атлетико по традиция изпитва трудности на гости на Виляреал. Столичният клуб не е печелил визита на "жълтата подводница“ от 2015 г. насам, като допусна три последователни загуби и едно реми.

Прогноза: Виляреал – Атлетико Мадрид 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!