Барса се справи без проблеми с гостуването си в Африка

Л. Михайлов

Барселона се справи безпроблемно с първия си съперник в Купата на краля. Каталунците победиха с 2:0 при гостуването си на Сеута в Африка. Наставникът на Барса Джосеп Гуардиола очаквано заложи на юноши и резерви срещу третодивизионният тим, давайки почивка на звездите си.

От самото начало на срещата Барселона поеха пълен контрол над топката и рядко я изпускаха от владение. Логично се стигна и до попадение за каталунците. Резултатът откри Максуел в 15-ата минута, въпреки съмнения за извършен фаул от страна на Сейду Кейта преди това. Десет минути по-късно Барса подпечатаха победата си с гол на Педро, който засече центриране в наказателното поле. В 33-ата минута Хефрен Суарес напусна играта контузен след грубо спъване. През втората част "синьо-червените" изпуснаха няколко добри възможности, най-вече капитанът Боян Къркич, но резултатът си остана 2:0.