Виляреал с първа победа за сезона, Атлетико се дъни в Ла Лига

Л. Михайлов

Виляреал сложи край на черната серия без победа от началото на сезона. "Жълтата подводница" изкара яда си на последния в класирането - Леганес на неговия стадион и взе глътка въздух в преследването на целите си в кампанията. Гостите взеха успеха с 3:0 за радост на феновете си. Жерард Морено откри в средата на първата част, а малко преди почивката Джонатан Силва си вкара автогол. Морено в края на мача оформи крайния резултат.

В друга среща от кръга на Ла Лига - Реал Сосиедад удари гостиващия Атлетико Мадрид с 2:0. Домакините нанесоха два бързи удара малко след почивката, с което си гарантираха трите точки. Мартин Йодегор откри резултата в 58-ата минута, а само три по-късно Начо Монреал вкара втори гол и сложи точка на спора.