Нова победа почти осигури титлата на Барса

Барселона победи Алавес с 2:0 като гост и добави нови три точки към актива си, доближаващи тима до шампионския трофей в Испания. Така положението е следното:  Каталунците може да станат шампиони още в сряда, ако Атлетико Мадрид загуби от Валенсия на "Уанда Метрополитано“. При всяко едно друго развитие на срещата в испанската столица, Барселона ще трябва да спечели двубоя си срещу Леванте, който е в събота на "Камп Ноу“, за да спечели и на практика титлата в Примера дивисион.

Иначе и двете попадения в двубоя паднаха след почивката. В 55-ата перфектна атака на Барса матира защитата на Алавес. Финалното подаване беше на Сержи Роберто към Аленя, който хладнокръвно откри резултата.

Пет минути по-късно, с помощта на ВАР, реферът отсъди странна дузпа за Барселона за игра с ръка на Томас Пиня при едно разбъркване в наказателното поле. Луис Суарес застана зад топката и направи резултата 2:0. До края имаше още положения, но до нов гол не се стигна.