Десет от Валенсия с драматична победа в Жирона (видео)

Валенсия се покачи до 6-ата позиция в класирането на испанската Ла Лига след като днес в срещата от поредния двадесет и седми кръг тимът гостуваше на Жирона и си тръгна с победа с 3:2.

В 14-ата минута днес Гонзало Гуедеш откри резултата, когато бе изведен в наказателното поле от Родриго и стреля по диагонала за 1:0. В 22-ата минута обаче след статично положение Гранел центрира перфектно и Рамальо реализира с глава за 1:1.

След почивката Дани Парехо вкара седмия си гол за сезона с удар от границата на наказателното поле за 2:1. Последва обаче изгонване на Ронкалиа в 72-ата минута и така Кристиан Стуани успя да върне още веднъж гол за домакините за 2:2 в 83-ата минута от дузпа, дошла след решение на ВАР.

В 92-ата минута обаче Валенсия достигна до победата си чрез Торес, който бе изведен срещу вратаря, заобиколи го и вкара на празна врата за драматичен успех.