И Барселона с победа над Райо Валекано

Барселона се върна на 7 точки пред преследвача Атлетико Мадрид в испанската Ла Лига, след като в по-ранната среща мадридчани също спечелиха срещу Леганес минимално. В своя мач Барса успя с 3:1 срещу Райо Валекано при голове от Пике, Меси и Суарес.

Срещата започна добре за гостите на "Камп Ноу", като в 24-ата минута Де Томас получи пас в дясно и завъртя топката в долния десен ъгъл далеч от Тер Щеген за 1:0.

Барселона изравни чрез Пике в 38-ата минута след подаване от Меси от статично положение от дясно - 1:1. След почивката самият Меси донесе пълен обрат от дузпа в 51-ата минута за 2:1.

В 82-ата минута Суарес размени двойно подаване с Ракитич в полето и завърши за да вкара своя шести гол в пет мача срещу Валекано в кариерата.