Атлетико без проблеми срещу Виляреал - Жълтата подводница затъва в Ла Лига

Атлетико Мадрид се наложи над Виляреал с 2:0 в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион. В герой за мадридчани се превърна новото попълнение Алваро Мората, който се разписа след половин час игра след асистенция на Филипе Луис. Нападателят вече имаше два отменени гола след завръщането в Испания, но този път откри головата си сметка.

В 31-ата минута Филипе Луиш центрира отляво, а Мората реализира хубав гол след удар с левия крак от 12 метра, при който топката намери десния ъгъл на Асенхо - 1:0.

Пет минути пред края на срещата играчите на Атлетико поискаха дузпа, но след консултация с ВАР, реферът не отсъди наказателен удар. Малко след това обаче Диего Коща изведе Саул зад гърба на защитата, Асенхо не излезе по най-добрия начин и допусна да бъде прехвърлен от Саул за крайното 2:0.