Лесна победа и Реал е на 1/2-финалите

Реал Мадрид се класира на полуфинал за Купата на Испания след успех с 3:1 над Жирона като гост. В първия двубой "кралете" бяха спечелили с 4:2 и сега затвърдиха превъзходството си над противника, за да постигнат пета поредна победа във всички турнири.

Супер мач направи Карим Бензема, който се разписа на два пъти в 27-ата и 43-ата минути. При първия гол Даниел Кавахал показа добър поглед върху играта и пусна умел пас към голмайстора, който озовал се на добра позиция, прониза вратата на Жирона за 1:0. Две минути преди края на редовното време Бензема удвои резултата, като отново отдясно насочи топката към левия ъгъл на вратата на Жирона.

В 71-ата минута домакините върнаха един гол чрез Педро Поро. Пет минути по-късно Маркос Йоренте уби интригата с трети гол за Реал. Така "белите" продължиха напред и вече очакват жребия. Той ще бъде изтеглен в петък, а за полуфиналите световният клубен шампион очаква някой измежду Барселона, Валенсия и Бетис.