Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 26.01.2019 г.
Час: 17:15
Съдия: Игнасио Иглеасиас

Атлетико Мадрид запази дистанцията от пет точки спрямо лидера Барселона след категоричен успех с 3:0 при гостуването си на последния Уеска в мач от 20-ия кръг на испанското първенство.

"Дюшекчите" нанесоха своя първи удар след половин час игра, когато Люка Ернандес получи успореден пас на голлинията от капитана Коке и откри резултата. Сантяго Ариас покачи на 2:0 в 52-та минута. Той бе изведен сам срещу вратаря от Антоан Гризман.

В 52-ата гостите нанесоха втори удар. Антоан Гризман пусна топката на втора греда, където Санти Ариас се възползва от лошата преценка на Пулидо и отбеляза по диагонала с хубав удар от въздуха - 0:2. Коке оформи крайния резултат в 71-та минута с красив удар с глава.

Трябва да се отбележи, че 27-годишният Коке изигра своята среща номер 400 с екипа на мадридския състав.

В момента играчите на Диего Симеоне са с 41 пункта и са над пет зад "блаугранас“. Кадровите проблеми в Атлетико са свързани с липсата на Диего Коща, Луиш, Савич, Саул, Витоло и Коке, а Кореа е наказан.

Тимът на Хетафе постигна втора поредна победа в първенството, след като в предишния кръг кастилци разбиха с 4:0 у дома приятната изненада Алавес. Така играчите на Хосе Бордалас вече имат 31 точки и се изкачиха до 6-ото място във временното класиране, а столичани са само на два пункта от Топ 4 и местата, които дават право на участие в Шампионската лига.

Хетафе продължи с добрите изяви и през седмицата, когато постигна минимален успех с 1:0 над Валенсия в първи 1/4-финален двубой в турнира за Купата на Краля.

Аут за гостуването на Атлетико са Бергара, Ндиайе и Шибасаки.

Атлетико има 11 победи до момента на сметката си, като четири от тях са с минимален резултат – 1:0. С оглед добрата форма на противника, не е изключено "лос колочонерос“ отново трудно да намерят пътя до вратата на Хетафе, предвид и контузиите в редиците на домакините.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Хетафе 1:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!