Класика за Барса срещу Ейбар, Меси с рекорд (видео)

Барселона възобнови преднината си от пет точки на върха в Испания, побеждавайки тима на Ейбар с класическото 3:0. Големият акцент от срещата обаче бе постижението, което успя да запише Лионел Меси, който вкара втория гол в срещата. Благодарение на това аржентинецът оформи головара си сметка в Примера дивисион на 400 гола. Никой друг в историята на испанския шампионат не е успявал да постигне нещо подобно.

С успеха "блаугранас" възвърна преднината си от 5 точки на върха във временното класиране.

В 19-ата минута Луис Суарес откри резултата. Той скри топката на защитата на гостите след двойни подавания с Филипе Коутиньо и от почти паднала позиция нанесе безпощаден удар в долния десен ъгъл. Барса вкара втори гол в 53-ата минута. Коутиньо, Меси и Суарес разиграха на скорост, топката стигна до аржентинеца, който без проблеми вкара за 2:0.

Шест минути по-късно каталунците стигнаха до класическа преднина. Луис Суарес напредна след изпълнение на тъч и бе точен за крайното 3:0.