Леванте взе аванс срещу Барса за Купата

Леванте победи Барселона с 2:1 в първия мач между двата тима от 1/8-финала за Купата на Испания. Каталунците играха слабо и логично загубиха, но все пак могат да са доволни, че си тръгнаха от Валенсия с минимално поражение и с гол на чужд терен.

Леванте поведе в 4-та минута, когато Рубен Рочина центрира в наказателното поле на Барселона, където Серхио Бускетс изпусна Кабеко, който с глава вкара топката във вратата на Яспер Силесен. В 18-ата минута Леванте удвои преднината си. Боатенг с чудесен пас намери Борха Майроал на скорост, той напредна и успя да промуши топката във вратата за 2:0. След почивката положения имаше и пред двете врати, като интригата бе до края.

Съдията свири дузпа за Барселона в 84-та минута, след като Коке спъна Денис Суарес в наказателното поле на Леванте. Филипе Коутиньо реализира наказателния удар в 85-та минута и по този начин Барселона стигна до почетна загуба с 1:2 и даде добър резултат на своя тим за реванша.