Стадион: "Хосе Сория“, Валядолид
Дата: 15.12.2018 г.
Час: 17:15
Съдия: Алберто Ундиано

Новакът Валядолид прекъсна серията от пет поредни мача без победа и в предишния кръг кастилци записаха успех с 2:1 като гости над Реал Сосиедад. Това бе пета победа за предвождания от Серхио Гонсалес тим. По този начин Валядолид, чийто собственик е бразилката легенда Роналдо, вече има 20 точки и се придвижи до 12-ото място в класирането.

За предстоящия двубой аут за "виолетовите“ е единствено Луисми.

Отборът на Атлетико Мадрид постигна седма победа от началото на сезона. Това стана факт, след като "рохибланкос" спечелиха важното си домакинство на приятната изненада Алавес с класическото 3:0. По този начин момчетата на Диего Симеоне отново доказаха, че за разлика от гостуванията си, на "Уанда Метрополитано" са повече от убедителни.

Никола Калинич откри резултата в 25-ата минута след центриране отдясно на Ариас, а в 82-ата минута Гризман бе изведен почти от центъра срещу вратаря на Алавес, стреля в гредата, а при добавката бе точен за 2:0. Родри оформи крайното 3:0 с удар от границата на вратарското поле. Реално Атлетико вкара три гола с четири точки удара в срещата, докато съперникът им се отчете само с един в рамката на Ян Облак.

"Дюшекчиите“ са на 3-то място и имат 28 точки, като са на три от лидера Барселона.

През седмицата Атлетико направи изненадващо равенство като гост на белгийския ФК Брюж за крайното 0:0 и така сдаде първото място в крайното класиране на група "А“ на Шампионската лига на Борусия Дортмунд.

Контузени Коща, Ернандес и Хименес. Хуанфран и Лемар до последно ще са под въпрос.

Прогноза: Валядолид – Атлетико Мадрид 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!