Севиля се поздрави с успех над Уеска, Алавес обърна Виляреал

Севиля победи у дома Уеска с 2:1 в среща от десетия кръг на испанската Примера дивисион Така тимът от Южна Испания изпревари Атлетико Мадрид на третата позиция във временното класиране.

Пабло Сарабия (65, 79) вкара и двата гола домакините на техния "Рамон Санчес Писхуан“, а през първата част други две техни попадения бяха отменени след намесата на системата ВАР.  Гостите стигнаха до почетно попадение в последните секунди чрез Хорхе Пулидо (90+3) с пета след пас на Мой Гомес.

След успеха си Севиля събра 19 точки на третата позиция и е на 2 зад лидера Барселона и само на една след втория Алавес. Уеска е на последното място с 5 точки.

В друг интересен мач от кръга, Алавес се наложи над Виляреал с 2:1. Двубоят започна добре за гостите, като Жерар Морено откри резултата в 10-ата минута. След почивката обаче домакините се активизираха и обърнаха двубоя в своя полза. В 51-ата минута Джонатан Калери изравни, а в добавеното време Борха Бастон оформи крайния резултат.